NASI ARTYŚCI

 • Tango Fogg

  TANGO FOGG

  „Tango Fogg” to projekt, który miał swoją premierę pod koniec grudnia 2014 roku na Scenie Wspólnej Teatru Łejery w Poznaniu. Grupa pokazała się także publiczności min. Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu, gdzie zespół nagrał swój premierowy krążek płytowy, który jest wyrazem hołdu złożonego Mieczysławowi Foggowi - wielkiemu artyście w jego dwudziestą piątą rocznicę śmierci.

  Więcej
 • BODO...tanga

  BODO...tanga

  „Już taki jestem zimny drań“, "Sex appeal to nasza broń kobieca”, “Umówiłem się z nią na dziewiątą”, to tytuły piosenek, które znamy niemal wszyscy; to piękne i wpadające w ucho melodie… Melodie, które – o czym być może nie każdy już dziś pamięta - śpiewał przed laty Eugeniusz Bodo, a które dzisiaj potrafi zanucić każdy... 

  Więcej
 • Michał Gajda i Krzysztof Samela

  ACCORDE'ON MIKS

  „Accorde'On MiKS” – to trio złożone z instrumentalistów grających na akordeonie, kontrabasie i perkusji. Dobierając dodatkowych muzyków projektuje ciekawe wydarzenia artystyczne. Ich muzyka oscyluje pomiędzy muzyką akordeonową stylu musette, gipsy jazz, tangiem oraz Polskimi piosenkami retro.

  Więcej
 • Stanisława Ceińska

  STANISŁAWA CELIŃSKA

  Wszystko zaczęło się od „Atramentowej Rumby”, którą Maciej Muraszko i Marcin Sosnowski napisali specjalnie z myślą o Stanisławie Celińskiej. Artystka wystąpiła w Koncercie Premier 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2009. Dodatkowego smaczku temu występowi nadał fakt, że dokładnie 40 lat wcześniej, ta znakomita aktorka zadebiutowała jako piosenkarka na VII KFPP Opole 1969 utworem z muzyką Romana Orłowa i słowami Włodzimierza Ścisłowskiego „Ptakom podobni”, za którą przyznano jej wyróżnienie oraz nagrodę za debiut. Po tym występie okrzyknięto Stanisławę Celińską polską Cesarią Evorą.

  Pani Stanisława – tak jak niegdyś Cesaria – potrafi zaczarować publiczność swoim charyzmatycznym głosem i pomimo wielu przeciwności oraz trudów – kocha życie.

  Więcej
 • KWARTET PAŁUCKI

  Ta niezwykła folkowa formacja inspiruje się polskim folklorem, w szczególności muzyką Pałuk – regionu, leżącego w północno-wschodzniej Wielkopolsce o bujnej zarówno historyczni, jak i etnograficznie ludowej kulturze.

  Więcej
 • ARTEFAKT

  „ArteFakt” – jazzowe trio mieszczącą się stylistycznie w głównym nurcie jazzu (mainstream jazz). W koncercie usłyszeć można fascynacje twórczością Herbie Hancocka i Keith'a Jarret'a - a zwłaszcza tego drugiego, gdyż w repertuarze koncertu znajdują się - obok kompozycji autorskich, utwory z legendarnej płyty Keith'a Jaretta i Jana Garbarka „My Song”.

  Więcej
 • SWING BROTHERS

  Dziewięcioosobowy band doskonale wykonujący standardy ery swingowych big bandów, największe polskie przeboje lat 60-tych oraz światowe przeboje muzyki popowej, rockowej oraz disco.

  Więcej
 • KATARZYNA SKRZYNECKA

  Wokalistka i pianistka, aktorka filmowa i teatralna, autorka muzyki i tekstów piosenek, ulubiona postać mediów i ogromnej części polskiej publiczności.

  Więcej
 • A2

  Unikalny projekt artystyczny, w którym Krzysztof Majchrzak pełni rolę pianisty. Tak, to ten sam Majchrzak, którego polska publiczność od lat podziwia jako wybitnego aktora fimowego i teatralnego. 

  Więcej
 • TODO CAMBIA

  Muzyczna duodrama opowiadająca o życiu Mercedes Sosa - argentyńskiej pieśniarki zwanej przez swoich wielbicieli "La Negra" (Czarna), przedstawicielce nurtu „Nueva Canción Latinoamericana”.

  Więcej