PROJEKT „FOOTLOOSE” (2018)

Przedmiotem zadania publicznego było przygotowanie i przeprowadzenie lekcji tańca w szkołach biorących udział w projekcie profilaktyczno-edukacyjnym dla dzieci i młodzieży "Poznań uzależniony od profilaktyki".

Lekcje tematycznie nawiązywały do musicalu "Footloose" oraz spektaklu "Dopalacze. Siedem stopni donikąd", którego obejrzenie było pierwszym etapem projektu.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez zespół taneczny i artystyczny Teatru Muzycznego w Poznaniu oraz studentów Zakładu Tańca i Fitnessu i członków Studenckiego Koła Naukowego Pracownia Nauk o Tańcu Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu.

W ramach zadania odbyło się 100 lekcji tańca w grupach maksymalnie 50-osobowych.

Cel projektu:  próba ograniczenia chęci eksperymentowania z alkoholem i narkotykami poprzez przekierowywanie energii na inne bodźce, zmniejszanie nierówności społecznych wynikających ze statusu społeczno-ekonomicznego dzieci i młodzieży, integracja pomiędzy uczestnikami projektu, poznawanie siebie i wyrażanie swoich emocji poprzez ruch (choreoterapia) oraz zwiększenie zainteresowania tańcem wśród młodzieży.

Grupa docelowa: młodzież w wieku 13-19 lat.

 

 Projekt współfinansowany z budżetu Prezydenta Miasta Poznań